Providing you the best range of gi earthing electrode, chemical earthing electrode and copper earthing electrode with effective & timely delivery.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Rod Diameter | 25 mm |
| Usage/Application | Earthing |
| Color | Silver |
| Finishing Type | Polished |
| Shape | Round |
| Material | GI |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Zinc |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Earthing |
| Thickness | 40mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface | Polished |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Technique | Strip In Pipe |
| Diameter | 50 mm |
| Surface Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Alloy | With Alloy |
| Usage/Application | Industrial |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Pravin Kumar (CEO)
Thirumala Electrical Company
Door No 7, 1st Floor, Audiappa Naicken Street, Parrys
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India