Pioneers in the industry, we offer hi fi electrical switch, legrand myrius nextgen, gm electrical switch, anchor roma switch, gm modular switches and goldmak moduler switch from India.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10 A |
| Circuit Type | One Way |
| Switch Type | Modular Switch |
| Colour | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
HiFi Switches – unbeatable blend of quality and affordability for every home.Available in all colours Reliable performance and smart design, all at a price that fits your budget.
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Myrius Nextgen |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | G Home |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Four-Five |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Material | Polycarbonate |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Model | Arteor |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 10A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Material | Polycarbonate |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Material | Polycarbonate |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Material | Polycarbonate |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6 A |
| Model | Livia AB |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Indicator | With Indicator |
| Voltage | 220V |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Krest |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10A |
| Model | Finoswitch |
| Circuit type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No of Module | 1M |
| Color | White |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Fiana |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Voltage | 220V |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10AX |
| Model | Fiana |
| Circuit Type | 2 Way |
| No. of Module | 2M |
| Color | White |
| Material | Plastic |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10AX |
| Model | Trivo |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Voltage | 240V |
| Shape | Sharp Edged Shape |
| Mounting Type | Horizontal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Fiana |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
Pravin Kumar (CEO)
Thirumala Electrical Company
Door No 7, 1st Floor, Audiappa Naicken Street, Parrys
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India