Prominent & Leading Wholesaler from Chennai, we offer frls house wires and rr kabel house wire.
₹ 900 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 1 sqmm |
| Roll Length | 90 m |
| Conductor | Copper |
| Suitable for | Construction, Homes, Buildings |
| Certifications | CE, IS 694, RoHS Compliant |
| Country Of Origin | Made in India |
| Insulation Material | PVC |
₹ 625 / Roll Get Latest Price
| Insulation Type | HFFR |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Model | Superex |
| Roll Length | 90 m |
| Colour | Red |
| Voltage (V) | 220 V |
| Certificates | RoHS |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Pravin Kumar (CEO)
Thirumala Electrical Company
Door No 7, 1st Floor, Audiappa Naicken Street, Parrys
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India