Our product range includes a wide range of gm gx10 modular switches, gm g9 switch, gm modular switches, gm switch cuba, gm four five switches and gm g10 switch.
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 6A |
| Model | GX |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | G nine |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | GX |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | GX |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Four-Five |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Four-Five |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Material | Plastic |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 6A |
| Model | GX |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Material | Plastic |
Gm switch
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Model | GX |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 10A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Model | GX |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 10A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Model | G nine |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 6A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Model | G Home |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 10A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Model | Four-Five |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 10A |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Four-X |
| Number of Module | 1 Module |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | FR Grade Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Kundan Fybros Switch – Stylish and durable electrical switch designed for smooth operation, safety, and long-lasting performance, suitable for modern residential and commercial applications.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| No. of Pins | 6 Pin |
| Current Rating | 6 A |
| Type | Modular |
| IP Rating | IP33 |
| Base Type | B15 |
| Wattage | 30W |
| Country of Origin | Made in India |
Luvina – A trusted brand offering high-quality electrical products, including wires, cables, and accessories, known for durability, safety, and reliable performance in residential, commercial, and industrial applications.
Pravin Kumar (CEO)
Thirumala Electrical Company
Door No 7, 1st Floor, Audiappa Naicken Street, Parrys
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India