Wholesaler of a wide range of products which include oswal electrical switches, savic modular switches, k9 electrical switches, great white electrical switches and philips modular switches.
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Model Name/Number | Oswal switches |
| Voltage | 240A |
Oswal switches available in stock
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Brand | Anchor |
| Voltage | 220V |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6A |
| Number of Module | 2 Module |
| Circuit Type | Two Way |
| Switch Type | Non-modular Switch |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Voltage | 220V |
| Brand | Anchor |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Myrah |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Voltage | 220V |
| Greatwhite electrical switches | Greatwhite |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 16A |
| Model | Mirror Glaze |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | Matt Black |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Metallic |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Pravin Kumar (CEO)
Thirumala Electrical Company
Door No 7, 1st Floor, Audiappa Naicken Street, Parrys
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India