Prominent & Leading Wholesaler from Chennai, we offer orbit modular switches, anchor roma urban switches, anchor roma modular switch, anchor rider switch, anchor penta modular switches and anchor ziva modular switches.
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
Experience luxury with Anchor Roma Urban switches – where modern elegance meets lasting performance. Upgrade your space with premium quality at prices you’ll love.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6 A |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 220V |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6 A |
| Model | Rider |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 220V |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6 A |
| Model | Penta |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
Anchor Penta Modular Switch – built for smooth, silent operation with superior durability. Elegant modular design that enhances safety while complementing any décor.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Ziva |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 AX |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Penta |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 6A |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6 AX |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Color | White |
| Voltage | 240A |
| Norwood switches | 10 years warranty available |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 6 AX |
| Model | Roma |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Switch Operation | Click |
| Usage/Application | Home |
| Switch Type | Push Button |
| Power/Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Lisha special 7 modular switches | Since 1966 |
Lisha special 7 series switches available in stock
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Brand | Litaski |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Switch Type | Modular Switch |
| Rated Voltage | 240V |
| Switch Operation | One Way |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Current rating | 10A |
| Number of Module | 1 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Model | Four-Five |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 6A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Model | GX |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Current rating | 10A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Model | Myrius Nextgen IoT |
| Circuit Type | 2 Way |
| No. of Module | 2M |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Current rating | 32A |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Current rating | 10A |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Ziva |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Anchor ziva switches
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Switch Type | Modular Switch |
| Current Rating | 5A |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Switch Type | Modular Switch |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Material | Polycarbonate |
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 16A |
| Number of Module | 3 Module |
| Current Rating | 10A |
| Voltage | 240V |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Switch Operation | Modular |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Packaging Type | Box |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Number of Modules | 8 |
| Material | Polycarbonate |
| Board Type | MCB Distribution Box |
| Current Rating | 10A |
| Finishing Type | Glossy |
| IP Rating | IP55 |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Model | Livia AB |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 10 A |
| Switch Type | Modular Switch |
| Color | White |
| Number of Module | 1 Module |
| Circuit Type | One Way |
| Material | Plastic |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Wood-Em |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
Kundan fybros switches and all accessories available at best price 👌🏻
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Klassic |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Number of Modules | 2 |
| Board Type | MCB Distribution Box |
| Current rating | 10A |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Color | White |
| Voltage | 220V |
| Leon M24 switches | By Lisha |
Leon M24 switches by LishaLeon Switches – Reliable and durable electrical switches designed for smooth operation and long-lasting performance, suitable for residential, commercial, and industrial wiring applications.
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Configuration | Socket Only |
| Brand | Legrand |
| Current Rating | 10A |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Material | Urea-Formaldehyde |
| Number of Switches | 1 |
| Color | White |
| Number of Sockets | 1 |
| Number of Modules | 4 Module |
| Plate Series | Myrius (Legrand) |
| Includes Fan Regulator | No |
| Includes USB Port | No |
| ISI Marked | Yes |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Leef |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | E Square |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Current rating | 10A |
| Model | Trivo |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Material | Glass |
| Voltage | 220V |
| Shape | Sharp Edged Shape |
| Mounting Type | Vertical |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
We are engaged in offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Pravin Kumar (CEO)
Thirumala Electrical Company
Door No 7, 1st Floor, Audiappa Naicken Street, Parrys
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India